Archivi tag: toponimi shqip

Toponimi shqip ne pasaporta, problemi vazhdon

Abla Xhaferri Problemi shfaqet per herë të parë në janar 2013, kur rreth 14 nëna dhe fëmijë shqiptarë, emigrantë në Greqi, ju ndalohet hyrja ne Athinë për shkak të toponimi-t në shqip në pasaportat e tyre. Fëmijëve të lindur në Greqi, të shoqeruar prej nënave të tyre, nuk ju është lejuar të kalojnë … Continua a leggere

Pubblicato in Attualità, Blog, Notizie | Contrassegnato , , , , , , , , , , | Lascia un commento